Uygulama

TikTok’un yeni rakibi OPPO mu olacak?

TikTok'un yeni rakibi OPPO mu olacak?

 

Çin de merkezi bulunan akıllı telefon üreticilerinden OPPO, gelecek aylar içerisinde TikTok uygulamasına benzeyen bir video paylaşım platformu çıkartmaya hazırlanabilir. South China Morning Post’a özel bir konuşma gerçekleştiren firma yetkilisi, üzerinde çalışılan hizmetin bu senenin ikinci yarısında hazır bir durumda bulunabileceğini ifade etti.

Çin asıllı ByteDance çatısının altında yer alan video paylaşım platformlarından TikTok, hiç bir şekilde şüphe yok ki son dönemlerin en fazla ilgi gören mobil uygulamalarından bir tanesi. Kullanıcıların günlük hayatlarından kısa videolar çekip takipçileriyle paylaşmaya devam ettiği söz konusu bu platform, veri ihlalleri konusundaki iddialardan dolayı çok uzun bir zamandan beri de Amerika Birleşik Devletleri’nin gündeminde.

Trump yönetimi tarafından çok yakından takip edilen bu uygulama, öteki bir çok ülkenin de radarına takılmış bir vaziyette. Bunun dahilinde ise en son Hindistan, içinde TikTok adlı uygulamanın da yer aldığı Çin menşeili toplamda 59 tane mobil uygulamayı ülkenin tamamında yasaklama kararı almıştı. TikTok’un devamlı bir şekilde yasaklamalarla karşı karşıya kalıyor olması, rakipler açısından da çok yeni fırsatlar doğurmuş oluyor.

Günümüzdeki en büyük sosyal medya platformlarından biri olarak öne çıkan Instagram, temelde mantık olarak TikTok adlı uygulamayla fazlasıyla benzerlik gösteren Reels adlı özelliğini ardımızda bırakmış olduğumuz aylarda paylaşmıştı. Instagram’ın hemen sonrasında şimdi de Çin’de merkezi bulunan akıllı telefon üreticilerinden OPPO’nun, TikTok’a benzeyen bir video platformunu yakın zaman içerisinde kullanıma sunacak olduğu açıklaması yapıldı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close