Uygulama

Tiktok’tan Android üzerinde bir milyar uygulamaya ulaşma başarısı

Tiktok'tan Android üzerinde bir milyar uygulamaya ulaşma başarısı

 

Gündemimizden hiç bir şekilde çıkmamakta olan yeni türdeki koronavirüs COVID-19 nedeniyle kendilerini evleri içerisinde karantina altına almış bulunan kişiler, sosyal medyayla alakalı platformların da bayağı bir yoğun günler geçirmesine sebep olmaya başladı. Bu söz konusu platformların arasında en fazla kullanımı gerçekleştirilenlerden biri olarak öne çıkan TikTok, koronavirüsün dünyanın tamamında etkisini göstermiş olmasıyla birlikte çok daha sık bir şekilde kullanılmaya başlanmış oldu.

Belirli bir durumdaki konseptlere sahip kısa videoların paylaşılmaya devam edildiği ve bu söz konusu videoların öteki kullanıcılar tarafından görüntülenmiş olduğu bir sosyal medya platformu olarak öne çıkan TikTok, kullanıcı kitlesi üzerinde hızlı bir şekilde artış yaşayıp çok önemli bir barajı da arkasında bırakmış oldu. Çin’de yer alan Beijing’de merkezi bulunan ByteDance adlı firmanın ürünü olarak öne çıkan TikTok, 2016 senesinin Ekim ayı içerisinde piyasaya çıkarılmasının sonrasında bayağı bir yol kat etmiş oldu. 2017 senesi içerisinde Çin’in dışına açılmış olan TikTok, ortaya koymuş olduğu yeni akımlar sayesinde de insanların ilgilerini çekmeyi başarmış oldu.

Seneler geçtikçe kullanıcıların sayısı konusunda da artış yaşamış olan video odağına sahip sosyal medya platformu, bugünden itibaren Android platformu üzerinde tam tamına 1.000.000.000 tane indirme sayısını ardında bırakmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close