Uygulama

TikTok uygulamasında çok kritik bir açık

TikTok uygulamasında çok kritik bir açık

 

Checkpoint Research adına sahip olan siber güvenlik araştırma platformu, geçmiş olduğumuz birkaç ay içerisinde TikTok adlı uygulamanın içeriğinde barındırdığı potansiyel bir durumdaki risklere yönelik kanıtları anlatmış olduğu bir tane makale paylaştı. Söz konusu bu makaleye bakılırsa uygulama içinde keşfedilmiş olan güvenlik açıklarının, bilgisayar korsanlarının hesaplara ulaşarak içeriklerini değiştiriyor olmasının yanı sıra videoları silebilmesine, yetkisiz bir şekilde videolar yükleyebilmesinin yanı sıra gizli bir durumdaki videoları herkese açık duruma getirmesine ve ayrıca özel e-mail adresleri gibi hesaba kaydedilmiş olan kişisel bilgileri ortaya çıkartmasına neden olabileceği ifade edildi.

Yapılmış olan açıklamaya bakılırsa söz konusu site, TikTok platformunun geliştiricilerini keşfedilmiş olan bu güvenlik açıklarıyla alakalı bilgilendirip kullanıcıların uygulamayı güvenli bir şekilde kullanmayı sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla izlenmesi gerekli çözüm yollarını da paylaşmış oldu.

Firmadan konuyla alakalı olarak bir açıklama ise gecikmiş değil. Kullanıcıların verilerini koruyabilmek amacıyla büyük bir özenle çalışmakta olduklarını ifade eden TikTok, dünyanın genelinde yer alan güvenlik araştırmacılarını ise bundan sonraki güvenlik açıklarını tespit etme konusunda yardıma çağırmış oldu.

Firma en son yapılmış olan güncelleme ile beraber bahsi geçen güvenlik açığının komple ortadan kaldırılmış olduğunu ifade etti. Kullanıcıların hiç bir şekilde zaman yitirmeden söz konusu uygulamanın son sürümünü yüklemesi durumunda bütün muhtemel problemler de ortadan kalkmış bulunacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close