Uygulama

TikTok pazar günü Amerika’da yasaklanıyor

TikTok pazar günü Amerika'da yasaklanıyor

 

Beyaz Saray’da yer alan kaynaklar, Başkan görevinde bulunan Donald Trump’ın Oracle şirketiyle ByteDance şirketinin arasında yer alan TikTok anlaşmasını kabul etmemiş olduğu açıklamasında bulundu. Bu söz konusu açıklamalar, TikTok adlı uygulamanın pazar günü (20 Eylül)’nden itibaren Amerika Birleşik Devletleri içerisinde yasaklanacak olduğunu göstermekte. Bunla beraber WeChat adlı uygulama da Amerika Birleşik Devletleri içerisinde yasaklanmış olacak.

Son senelerin en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan TikTok, şu dönemlerde Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin yasaklama konusundaki kararıyla gündeme gelmiş durumda. Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump’ın yaptığı açıklamalar üzerinde, TikTok adlı uygulamanın ulusal güvenliği tehdit etmekte olduğu, bundan dolayı da ya Amerika Birleşik Devletleri asıllı bir firmaya satılmasının gerekli olduğu veyahut yasaklanacak olduğu ifade edilmiş idi. Açıklamaların hemen sonrasında ise ilk etap içerisinde Microsoft şirketi, hemen sonrasında da Oracle şirketinin ismi anılmıştı. Microsoft şirketinin aradan çıkmış olduğunu zaten çok fazla bilmekteydik fakat gelen son haberlere bakılırsa Oracle şirketi de TikTok adlı uygulamanın Amerika Birleşik Devletleri operasyonlarını satın alamıyor olacak.

Beyaz Saray kaynakları tarafından elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump, Oracle şirketiyle TikTok uygulamasının arasında yer alan muhtemel anlaşma şartlarını kabul etmiş değil. Hal bu şekilde olduğundan dolayı da pazarlık yarıda kalmış oldu. Bu söz konusu gelişmeyle beraber eğer ki yeni bir son dakika gelişmesi meydana gelmezse TikTok adlı uygulama, pazar gününden itibaren Amerika Birleşik Devletleri içerisinde yasaklanmış hale gelecek..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close