Uygulama

Tiktok o güvenlik açığını kapattı

Tiktok o güvenlik açığını kapattı

 

Popüler bir durumdaki sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok, kendilerine bildirilmiş olan çok tehlikeli bir güvenlik açığını kapatmış oldukları konusunda duyuru yaptı. Söz konusu bu güvenlik açığı, uygulama güvenliği girişimlerinden biri olan Oversecured tarafından keşfedilmiş oldu.

Son dönemlerdeki en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olarak öne çıkan TikTok, bugün içerisinde Android işletim sistemi kullanıcılarının hesaplarıyla beraber öteki hassas bilgilerini tehlikeye atmış olan çok önemli bir güvenlik açığını kapatmış oldu. Güvenlik açığı çok kısa bir zaman öncesinde uygulama güvenliği girişimi olarak öne çıkan Oversecured tarafından keşfedilmiş oldu ve TikTok platformuna da iletildi.

Güvenlik konusundaki açık düzeltildikten hemen sonrasında Oversecured, güvenlik açığıyla alakalı bütün teknik detaylarını ve sunmuş olduğu bütün tehlikeleri paylaşım yaptığı bir yazı üzerinde açıkça anlatmış oldu. Oversecured’in paylaşmış olduğu yazıya bakılırsa söz konusu bu güvenlik açığı, saldırgan bir durumdaki hackerların zararlı bir yazılım aracılığıyla kullanıcıların en hassas durumdaki dosyalarına erişim sağlamalarının ve ele geçirmelerinin önünü açmaktaydı.

Güvenlik açığından dolayı tehlikede bulunan hassas dosyaların arasında TikTok platformunun ”session token”leri de yer alıyordu. Söz konusu bu session token’ler, kullanıcıların mevcut durumdaki şifrelerini her uygulamaya girişleri esnasında tekrardan yazmalarına ihtiyaç duymamalarını sağlamaktaydı. Yani söz konusu bu dosyalar ele geçirildiği zaman bilgisayar korsanları kullanıcıların şifrelerine hiç bir şekilde ihtiyaç duymadan onların hesaplarına çok rahat bir şekilde giriş gerçekleştirebilmektelerdi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close