Uygulama

TikTok kaç tane video sildi?

TikTok kaç tane video sildi?

 

TikTok adlı platform, Ocak 2020 ila Haziran 2020 dönemiyle alakalı olarak açıklamış olduğu şeffaflık raporu içerisinde 104 milyon tane videonun türlü nedenlerden ötürü kaldırılmış olduğu açıklamasında bulundu. Kaldırılmış olan söz konusu bu videolar, platformun artış gösteren kullanıcı sayısını da açık bir şekilde gözler önüne sermiş oldu.

Şu dönemler Amerika Birleşik Devletleri’nin hükümeti ile yaşamış olduğu problemlerle gündeme gelmiş olan Çin asıllı sosyal medya uygulamalarından TikTok, bütün bu olumsuzluklara karşın pandemi dönemini çok iyi bir şekilde değerlendirerek büyümesini devam ettirmişti. Platform aslında düzenli bir şekilde büyümeye devam etmiş olsa da bu süreç içerisinde bir çok videonun da kaldırılmış olduğu açıklamasında bulundu.

TikTok adlı uygulamanın sahip olarak öne çıkan ByteDance şirketinin en son paylaşmış olduğu şeffaflık raporu içerisinde, 2020 senesinin ilk altı aylık sürecinde platformdan 104 milyon tane videonun kaldırılmış olduğu açıklanmış oldu. Bu söz konusu rapor göstermekte ki TikTok adlı uygulama; cinsel istismarın yanı sıra yasa dışı eylemler ile birlikte türlü nedenlerle daha çok videoyu kaldırmayı sürdürmekte

Çok iyi bir karşılaştırma yapmanın adına Temmuz 2019 ila Aralık 2019 dönemini kapsamakta bulunan rapor üzerinde platformdan 49 milyon tane video kaldırılmış idi. Firmanın videolar hususunda çok daha dikkatli bir durumda bulunmasının yanında bu söz konusu yükselişin en büyük nedeninin pandemi dönemi içerisinde artış gösteren kullanıcı sayısı olduğu konusunda düşünceler var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close