Uygulama

TikTok için yeni bir özellik gelmiş durumda

TikTok için yeni bir özellik gelmiş durumda

 

TikTok adlı uygulama, epilepsi hastalarıyla ilgili olarak geliştirmiş olduğu çok daha yeni bir özelliği kullanıma sunmuş durumda. Bu söz konusu özellik, TikTok adlı uygulama gezinti yapılma esnasında karşılaşılmakta olan videolar üzerinde, nöbet tetikleyecek ögelerin yer aldığı hususunda kullanıcıların uyarılmasını da sağlamakta. Bir tane epilepsi hastası ise söz konusu bu özellikle beraber, nöbetini tetikleyecek durumda bulunan videoların tamamını da gizleyebilmekte.

Son senelerin en popüler durumda bulunan sosyal medya platformları arasında kendisine yer bulan TikTok adlı uygulama, yeni özelliğin kullanıma sunulmuş olduğunu açık bir şekilde duyurmuş oldu. Epilepsi hastalarına özel olarak geliştirilmiş olan söz konusu bu özellik, nöbet tetikleyebilecek özellikte bulunan videoların otomatik bir şekilde geçilebilmesini sağlamakta. Bunun sayesinde ise epilepsi hastası olan bir kişi, herhangi bir şekilde sağlık problemi yaşayamadan TikTok adlı uygulamayı kullanmaya devam edebiliyor olacak.

Diyelim ki bir tane TikTok videosu içerisinde yanıp sönmekte olan ışıklar veyahut belirli görsel desenler mevcut bir durumda. Kullanıcılar ise bugüne kadar söz konusu bu ögeleri, sadece videoyu izleme esnasında görebilmektelerdi. Fakat söz konusu bu yeni özellikle beraber TikTok adlı uygulama, videoların risk içeriği barındırıp barındırmamakta olduğunu da kendisi belirlemiş olacak. Bunun sayesinde de kullanıcının nöbet geçirebilmesi önlenmiş durumda bulunacak. Zira epilepsi hastası olan bir kullanıcı, o söz konusu videoyu hiç bir şekilde izlemeden de geçebiliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close