Uygulama

Tiktok için milyar dolarlık dava açılmış durumda

Tiktok için milyar dolarlık dava açılmış durumda

 

Hollanda’da yer alan Piyasa Enformasyon Araştırma Vakfı’nın ortaya atmış olduğu bazı iddialarına bakılırsa sosyal medya devlerinden biri olarak öne çıkan TikTok, çocuk durumda bulunan kullanıcıların verilerini ihmal etmekte. Bundan dolayı da sosyal medyanın devi, tam tamına 64.000 tane ebeveyn adına dava edilmiş oldu. TikTok kısmından da konuyla alakalı olarak açıklamalar gelmiş oldu.

Fazlasıyla değişik olaylara sahne olmaya devam eden sosyal medya platformunu bir kısım çok fazla sevmekteyken, öteki kısım ise komple ortadan kalkmasını talep ediyor. Pandemiden dolayı yaşamın artık dijitale geçmiş olması, öteki sosyal medya uygulamalarının yanı sıra TikTok’un da kitlesini fazlasıyla arttırmış olsa da platform, buna benzer bazı nedenlerden dolayı halen bir tartışma konusu olarak varlığını devam ettiriyor.

TikTok ile ilgili olarak yeni bir tane haber ise Hollanda tarafından gelmiş oldu. Hollanda içerisinde Piyasa Enformasyon Araştırma Vakfı’nın (SOMI) ortaya atmış olduğu bazı özel iddialarına göre TikTok adlı dev sosyal medya platformu, çocuk kullanıcılarının veri gizliliğinin yanı sıra güvenliğini de ihmal etmeye devam ediyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close