Uygulama

Tiktok için hikayeler özelliği geliyor

Tiktok için hikayeler özelliği geliyor

 

TikTok platformu, öteki sosyal ağlar üzerinde de çok sık bir şekilde kullanılmaya devam edilen ‘hikayeler’ özelliğini platform üzerine entegre etme konusunda karar vermiş durumda. Firma aracılığıyla yapılmış olan açıklamalar içerisinde, özelliğin çok ufak bir kullanıcı kitlesi ile beraber test edilmekte olduğu ifade edildi. Fakat özelliğin tam olarak ne zaman kullanılabilir bir durumda bulunacağı da şimdilik bilinmezliğini koruyor.

Son senelerin en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan TikTok, mobil uygulamaları için çok daha yeni bir özellik ilave etme amacıyla kolları sıvamış olduğu açıklamasında bulundu. Firma aracılığıyla yapılmış olan açıklamalar içerisinde, bugün nerdeyse her bir sosyal ağ üzerinde görmekte olduğumuz hikayeler adlı özelliğin TikTok üzerinde test edilmeye başlanmış olduğu belirtildi. TikTok adlı platformun hikaye özelliği, şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir grup kullanıcıyla test edilmekte.

TikTok platformuna gelecek olan hikayeler özelliği, ilk önce Matt Navarra aracılığıyla keşfedilmiş oldu. Daha sonrasında ise TikTok aracılığıyla doğrulanmış olan bu özellik, aynı öteki sosyal ağlar üzerinde olduğu gibi çalışacak biçimde tasarlanmış bir vaziyette. Yani kısaca söylemek gerekirse bir kullanıcı, bir tane paylaşımını sadece 24 saatlik bir zaman zarfında takipçilerine gösterebiliyor olacak. Aynı Instagram platformu üzerinde de olduğu gibi TikTok üzerinde yer alacak hikaye modunda da paylaşımın üstüne yazı yazmanın yanı sıra düzenleme yapma ile birlikte efekt ilave etme benzerindeki özellikler kullanılabiliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close