Uygulama

TikTok büyük zarar etti

TikTok büyük zarar etti

 

Dünyanın genelinde milyonlarca sayıdaki kullanıcı tarafından kullanılmaya devam edilen sosyal medya uygulamalarından TikTok, hakkında atılmış olan iddiaların hemen sonrasında çok büyük bir zarara uğramış durumda. Hindistan’da yasaklandığı açıklanan uygulama, şu zamana dek 6 milyar dolar tutarında zarar etmiş durumda.

Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından TikTok ile alakalı fazlasıyla çarpıcı bir gerçek ortaya çıkmış idi. Reddit kullanıcılarından bir tanesinin platform üzerinde paylaşmış olduğu gönderi üzerinde TikTok’un hakkımızda elde edebilecek olduğu her bir veriyi Çin hükümetine satmakta olduğu ileri sürülmüştü.

Bu söz konusu olayın sonrasında dünyanın genelinde milyonlarca sayıdaki TikTok kullanıcısı platforma tepki göstermeye başlamış ve uygulamayı cihazları üzerinden silip bir daha kullanmayacak olduklarını ifade etmişti. Bununla beraber bir çok ülke üzerinde yayınlanmış olan haberlerin başlıklarında ise kullanıcıların TikTok adlı uygulamayı hızlıca silmelerinin gerekli olduğu ifadesi bulunuyordu.

TikTok ile alakalı iddiaların en büyük tepki görmüş olduğu ülkelerden bir tanesi de Hindistan’dı. Çin aracılığıyla yönetilmekte olan bazı medya kuruluşlarının yapmış olduğu haberlere bakılırsa TikTok adlı uygulamanın sahibi konumunda bulunan ByteDance, Hindistan asıllı kullanıcılarla ilgili olarak bugüne dek 1 milyar dolar tutarında yatırım gerçekleştirdi. Fakat iddialarla yüzleşmiş olan firma, bunun sonrasında Hindistan üzerinde tam tamına 6 milyar dolar tutarına kadar zarara uğramak ile yüz yüze gelmiş durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close