Uygulama

Temmuz ayında hangi uygulamaları indirdik?

Temmuz ayında hangi uygulamaları indirdik?

 

Temmuz ayı içerisinde küresel anlamda en fazla indirilmiş olan uygulamaların listesi resmi bir şekilde açıklanmış durumda. İlk sırada TikTok adlı uygulama yer almaktayken listenin ilk 5 tanesini de Facebook ile birlikte alt firmaları tamamlamış gözüküyor.

Sensortower adlı platform, 2021 senesinin Temmuz ayına yönelik olarak en fazla indirilmiş olan uygulamalar listesini paylaşmış oldu. Söz konusu bu liste, App Store indirmelerinin yanı sıra Google Play indirmeleri ile birlikte ikisinin toplamını teşkil etmekte bulunan üç tane değişik bölüme ayrılmış bir halde. Genel durumda olan listeye bakmış olduğumuzda, hem hiç bir şekilde sevilmemekte olduğu iddia edilen hem ise milyonların içinden çıkmayı başaramadığı bir uygulama mevcut. Elbette ki TikTok’tan söz ediyoruz. Söz konus ubu uygulama, Temmuz ayı içerisinde toplamda 63 milyon tane indirmeye ulaşmış bir vaziyette.

TikTok adlı uygulamanın bu indirme sayılarının en büyük olan kaynağı ise %15’lik bir seviyeyle elbette ki uygulamanın anavatanı olarak öne çıkan Çin. %9’luk bir seviyeyle Çin’i takip etmekte olan bir başka ülke de Amerika Birleşik Devletleri.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close