Uygulama

Telegram’dan yeni bir açıklama geldi

Telegram'dan yeni bir açıklama geldi

 

Ünlü bir durumdaki mesajlaşma uygulamalarından biri olarak öne çıkan Telegram, Whatsapp adlı uygulamanın gizlilik ilkelerine yönelik olarak yapmış olduğu güncellemenin ardından çok yoğun bir ilgi görmeye başlamış oldu. Söz konusu bu uygulama, dünyanın dört bir tarafından geçmiş olduğumuz 72 saatlik zaman diliminde 25 milyon tane yeni aboneye ulaşmış oldu.

Bilmekte olduğunuz üzre Whatsapp adlı uygulama, ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde yeni bir tane bildiri paylaşmış, 8 Şubat 2021 tarihine dek verilerini Facebook platformuyla paylaşmamış olan kullanıcıların uygulamayı kullanamayacak oldukları konusunda bir bilgi aktarmıştı. Çok büyük tepkiler toplamış olan söz konusu bu hareket, kullanıcıları alternatif durumda bulunan öteki uygulamalara yönlendirerek, Whatsapp adlı uygulamanın kan kaybetmesine sebep olmuştu.

Alternatif bir şekilde en fazla tercih edilerek kullanılan uygulamalardan bir tanesi de, Telegram olarak öne çıktı. Hatta Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan da söz konus ubu uygulamaya katılım göstermiş isimlerden bir tanesiydi. Son zamanlarda çok iyi bir şekilde popüler hale gelen mesajlaşma uygulaması, geçmiş olduğumuz 72 saatlik zaman diliminde 25 milyon tane yeni kullanıcıya kadar ulaşıp çok daha yeni bir başarıya imzasını atmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close