Uygulama

Telegram için yeni bir güncelleme geldi

Telegram için yeni bir güncelleme geldi

 

WhatsApp platformunun en büyük rakiplerinden biri olarak karşımıza çıkan Rusya’da merkezi bulunan anlık mesajlaşma uygulamalarından Telegram, video düzenleyicinin yanı sıra iki faktörden oluşan doğrulama ile birlikte animasyonlu çok özel çıkartmalar, yeni getirilmiş olan GIF’ler ve daha fazlasını içeriğinde barındıran yeni büyük Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi güncellemesini paylaştırdı.

Rus yazılımcılardan biri olan Pavel Durov tarafından geliştirilmiş olan Telegram adlı platform, anlık mesajlaşma platformlarına bakıldığı zaman WhatsApp’a diş geçirme şeklindeki potansiyele sahip nerdeyse tek uygulama konumunda yer alıyor. Türkiye de dahil olmak üzere dünya üzerinde yer alan bir çok ülke üzerinde kullanıcı sayısını her geçtiğimiz gün istikrarlı bir biçimde arttırmaya devam eden platform, özellikle de ‘‘gizli sohbet’’ olanağı tanımasından dolayı öne çıkmakta.

Yalnızca iki aylık bir zaman öncesinde çok büyük bir güncelleme paketi paylaşmış olan Telegram, hiç bir şekilde ara vermeden çalışmayı sürdürüyor. Rusya da menşei bulunan platform, bugünden itibaren içeriğinde bir çok farklı sürpriz de barındırmakta olan yeni güncellemesini Android işletim sistemi ile birlikte iOS işletim sistemi kullanan kullanıcılarına sunmuş oldu. Uygulama içindeki video düzenleyicinin yanı sıra iki adımlı doğrulama ile birlikte animasyonlu çok özel çıkartmalar, çok özel GIF’ler ve daha fazlasını içeriğinde barındıran paket, Telegram adlı platformu her zaman olduğundan çok daha eğlenceli ve çok daha fonksiyonel bir uygulama haline getirmiş oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close