Uygulama

Telegram için iOS Beta Sürümüne görüntülü görüşebilme özelliği

Telegram için iOS Beta Sürümüne görüntülü görüşebilme özelliği

 

En fazla tercih edilerek kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaların arasında yer alan Telegram için çok uzun bir süredir beklenmekte bulunan o özellik gelmiş durumda. Bugün ortaya çıkan bir habere bakılırsa görüntülü görüşme özelliğinin iOS işletim sisteminde kullanımda bulunan Telegram Beta’ya ilave edildiği ifade edildi.

Piyasa üzerinde yer alan en gelişmiş ve de fonksiyonel uygulamaların ilk sırasında kesinlikle anlık mesajlaşma uygulamaları yer alıyor. Telegram adlı uygulama da bunlardan biri olarak bilinmektedir. Aylık bir bazda 400 milyon taneden çok kullanıcıya sahip bulunan söz konusu platform bugün açıklama yapılan bir haber aracılığıyla bugüne dek söylenmiş bulunan en büyük eksiklerinden bir tanesini kapatmış bulundu. Özellikle de koronavirüsle alakalı salgın döneminde çok fazla ilgi görmeyi başaran görüntülü görüşmeyle alakalı özelliğin iOS işletim sisteminde Telegram Beta uygulamasına ilave edildiği bilgisi gelmiş durumda.

Bahsi geçen özellik aslına bakılırsa ardımızda bırakmış olduğumuz yıldan bu yana Telegram geliştiricilerinin gündeminde yer alıyordu ve bazı zamanlarda platforma ilave edileceğiyle alakalı imalar yapılıyordu. Dezavantaj şeklinde görülmekte bulunan bu durum, ortaya çıkan haberin hemen sonrasında Telegram kullanıcılarıyla alakalı ortadan kalkmış bulundu. Haberin duyulmuş olmasıyla beraber teknoloji çevrelerinden yapılmaya başlanan yorumlar son getirilecek güncelleme ile beraber platformun en önemli eksiğinin kapatılacak olduğu şeklinde olumlu yorumlar aldı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close