Mobil

Telefonumun IMEI Numarasını Nasıl Öğrenirim?

Telefonumun IMEI Numarasını Nasıl Öğrenirim?

Kullandığımız telefonların IMEI numarasını öğrenerek kullandığınız telefonun sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz. Öte yandan şimdi öğrenecek olduğunuz IMEI numarasını kimseyla paylaşmamanızda fayda var. Çünkü IMEI numarası kopyalama sahtekarlığı ile telefonunuz kullanıma kapatılabilir. Son yıllarda sık sık bunu duyuyoruz.

Yine cihazınızın kaybolması veya çalınması durumunda IMEI numarası üzerinden takip ettirebilir ve cihazınızı bulabilirsiniz.

Kullandığımın telefonun IMEI numarasını nasıl öğrenirim?
Android ve iOS cihazlarınızdan *#06# numarasını tuşladığınız zaman ekrana gelen numara telefonun seri numarası yani IMEI numarasıdır. Ayrıca bu sadece imei sorgulama kodudur.

Diğer IMEI öğrenme yöntemleri ise şöyle; (Fazla bilgi göz çıkarmaz.)
Eğer iPhone 5S ve üstü bir iphone kullanıyorsanız telefonunuzun arkasında IMEI numarası yazar.Buradan IMEI numarasını öğrenebilirsiniz.
iPhone 4, 4S ve bazı cihazlarda SIM kart yerinde IMEI numarası yazar.
Yine iPhone’da Ayarlar –> Genel –> Hakkında girerek buradan IMEI yazan sekmeye tıklayarak IMEI numarasını öğrenebilirisiniz.
Android telefonda (Samsung, General Mobile, Huawei, HTC, LG vb.) IMEI öğrenme için Ayarlar –> Cihaz veya Telefon Hakkında yazan sekmeye gelin. Buradan “Durum” sekmesine tıklayıp Android cihazın IMEI numarasını öğrenebilirsiniz.
Son olarak cihazını satın aldığınız kutusundan IMEI numarasını bulabilirsiniz.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close