Mobil

Telefonlardaki Stamina Mod ne anlama geliyor?

Telefonlardaki Stamina Mod ne anlama geliyor?

Telefonlarda bulunan bu mod sayesinde telefonlarınız artık bir Cep Herkülü olacak. Stamina Mod, telefonununuz şarjının daha çok dayanmasını sağlamayı hedefler. Bu modu aktif hale getirerek arka planda çalışan uygulamaların hepsinin otomatik olarak kapatılmasını sağlarsınız. Ayrıca her türlü alandan kesinti sunan bu mod, şarjınızın olabilecek en uzun süreye kadar dayanmasını hedefler.

Malesef ki bu mod her telefonda bulunmaz. Üst düzey telefonlar için aktif hale getirilen bu mod sayesinde, priz aramak ile uğraşmazsınız. Bu mod’u deneyimlemiş biri olarak gerçekten işinde çok başarılı olduğunu belirtebilirim. Ayrıca Ultra Stamina Mod gibi bir seçenekte mevcut. Bu seçeneği aktif hale getirerek telefonunuzu her şeyden arındırmış olursunuz. Hatta telefonunuz yeni bir arayüze geçiş yapar ve şarj yiyen bütün uygulamaları inaktif hale getirir.

Bu mod’un bir diğer güzel yanı da, istendiği zaman devreye girebilmesi. Mesela şarjınız %30’un altına düştü ve hızla tükeniyor. Bu mod’u aktif hale getiriyorsunuz ve priz veya şarj aleti bulasaya kadar sıkıntı çekmiyorsunuz. Ben Stamina mod’u sürekli olarak kullanıyorum. Şarj konusunda ki performansından şüphe yok fakat genel manada oyunlar için veya programlar için gerekli olacak performanstan kayıp yaşatıyor. Bunun sebebi ise o kadar programı kapatırken işlemci ve ram’i yormasıdır.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close