Mobil

Telefondan Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? (iPhone + Android)

Telefondan Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? (iPhone + Android)

 

Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Yapılır ? Vpn veya özel tarayıcı kullanarak, dns değiştirerek yasaklı sitelere nasıl girilir ? Android ve iPhone cihazlarda yasaklı sitelere girilir ? Bu yazımızda merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Mobil cep telefondan yasaklı sitelere nasıl girilir işte cevabı….

 

Yasaklı sitelere girmek için yapabileceğiniz çok fazla alternatif yol var. Aşağıda bu yolları avantajları ve dezavantajları ile birlikte değerlendirdik ve anlattık. İstediğiniz yöntemi seçebilirsiniz. Eğer yasaklı siteye değilde Wikipedia’ya girmek istiyorsanız sitemiz üzerindeki Yasaklı Wikipedia’ya Nasıl Girilir ? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

DNS Değiştirerek Yasaklı Sitelere Giriş!
Mobil veri için henüz bu yöntemi kullanamasak da eğer bir Wi-Fi ağını kullanıyorsanız DNS sunucularınızı değiştirerek kolayca yasaklı sitelere girebilirsiniz. İster iOS isterse de Android işletim sistemine sahip olan bir telefona sahip olun fark etmez. Bütün telefonlarda Wi-Fi ağının DNS sunucularını değiştirebilirsiniz. Telefondan yasaklı sitelere nasıl girilir işlemini başarmak için;

Ayarlara girin.
Wi-Fi ayarlarına gelin.
Bağlandığınız Wi-Fi ağına tıklayın.
Açılan ekranda DNS yazan bölüme tıklayın.
Buraya aşağıda yer alan DNS adreslerinden birini sunucular arasına virgül bırakmak suretiyle girebilirsiniz. (Örnek olarak: 8.8.8.8, 8.8.4.4 şeklinde)

 

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close