Teknoloji

TCL Türkiye’ye giriş yapmış durumda

TCL Türkiye'ye giriş yapmış durumda

 

Çin de merkezi bulunan elektronik devlerinden biri olan TCL, bir müddettir akıllı telefonlarıyla ülkemiz içerisinde faaliyet göstermekte. Fakat şirketin deneyimli durumda bulunduğu ve hatta dünya üzerindeki en büyük ikinci üreticisi hale gelmesini sağlayan televizyonlarıyla beraber Türkiye pazarına resmi bir şekilde giriş gerçekleştirdi.

Akıllı televizyonlarla alakalı pazarın en iddialı firmaları arasındaki TCL şirketi, bundan böyle resmi bir şekilde Türkiye içerisinde. Bilkom şirketinin anlaşmasıyla beraber ülkemiz içerisinde yüksek teknolojiye sahip TV’lerini ülkemiz içerisinde de garantili bir şekilde satmaya başlamış olacak Çin de merkezi bulunan elektronik devi, 2018 senesinde de akıllı telefonlarıyla ülkemize giriş gerçekleştirmişti.

Omdia platformunun 2019 senesinde yayınlamış olduğu verilere bakılırsa adet bakımından dünya üzerindeki en büyük ikinci TV üreticisi konumunda bulunan TCL şirketi, aynı zaman içerisinde Mart 2019 ila Temmuz 2019 tarihi içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nin en fazla televizyon satışı gerçekleştiren firması olmuştu. Apple şirketinin yanı sıra Huawei şirketi ile birlikte DJI şirketi ve Asus şirketi gibi önemli markaların Türkiye operasyonlarını yürütmeye devam eden Bilkom, aynı TCL şirketinin mobil kısmında gerçekleştiği gibi ülkemiz içerisindeki TV faaliyetlerinden de sorumlu durumda bulunacak..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close