Oyun

Super Mario Nintendo şirketi tarafından engellendi

Super Mario Nintendo şirketi tarafından engellendi

Nintendo şirketi tarafından oluşturulmuş olan Super Mario, adeta şirketin maskotu olarak nitelendirebileceğimiz, hayran kitlesi fazlasıyla kalabalık, Nintendo şirketi denildiği zaman akıllara ilk gelen oyun olarak öne çıkıyor. Super Mario’nun bir hayranı, Super Mario Bros isimli oyunu, üstünde tam 7 sene boyunca emek harcayıp Commodore 64 için uyarlamayı başardı. Lakin Nintendo şirketi ise bu oyunun dağıtılmasını çok fazla bir geçmeden hemen yasakladı.

Bilinmekte olduğu gibi Super Mario Bros, Nintendo şirketinin en sıkı bir şekilde korumakta olduğu ürünü. Disney şirketi için Mickey Mouse ne anlama geliyorsa, Nintendo şirketinde de Super Mario Bros isimli oyun aynı derecede değerli. Nintendo şirketi bu nedenden dolayı herkesin sevmiş olduğu Super Mario’yu koruyabilmek amacıyla gerekli olan ne ise ne ise onu yapıyor.

Geçmiş oluğumuz günler içerisinde Super Mario’nun bir tane hayranı, Super Mario Bros isimli oyunu, üstünde tam tamına 7 sene bir emek harcayıp Commodore 64 için özel olarak uyarladı. Lakin Nintendo şirketi de bu oyunun dağıtılmasını fazla bir zaman geçmeden hızlı bir şekilde yasakladı. Commodore Computer Club isimli internet sayfası da, paylaşmış olduğu blog yazısı içerisinde ”DMCA’nın link kaldırması isteğinden dolayı Super Mario Bros 64 oyununun indirme linkini sitemiz üzerinden kaldırmak mecburiyerinde kaldık.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close