Teknoloji

Starlink uyguları bu defa da Mersin ilinde görüldü

Starlink uyguları bu defa da Mersin ilinde görüldü

 

Elon Musk aracılığıyla kurulmuş olan SpaceX, çok uzun bir zamandan beri Starlink projesiyle gündeme gelmiş durumda. Projenin dahilinde uzaya yollanmış olan uydular, bazı zamanlarda UFO zannedilerek paniğe sebep olsa bile pek çok insan bu gizemli ışıkların ne olduğu konusunda bilgiye ulaşmış vaziyette. Şimdi ise söz konusu bu Starlink uyduları, Mersin semaları üzerinde gözüktü.

Dünya üzerinde yer alan popüler girişimcilerinden biri olarak öne çıkan Elon Musk, geride bırakmış olduğumuz senelerde çok önemli projelere imzasını atmayı başardı. Bir taraftan Tesla şirketiyle elektrik motora sahip otomobilleri popüler haline getirmiş olan Musk, öte taraftan da uzay taşımacılığının yanı sıra uydu üstünden internet projesini (Starlink) ortaya koymuş oldu. Musk tarafından üretiliş olan bu projeleri, bir çok kişi tarafından halen çok büyük bir hayal gibi gözüküyor olsa bile Tesla şirketi ile birlikte SpaceX şirketi, projeler üstünde çalışmalarını devam ettiriyor.

SpaceX şirketinin Starlink isimli projesi, bütün insanlara uydu üstünden internet sağlamayı hedeflemekte. Elon Musk’ın çok fazla umutlu olduğu görülen bu projeyle alakalı çalışmalar, çok uzun bir zamandan beri de devam ettiriliyor. SpaceX şirketi, bu projeyle ilgili olarak toplamda 300 tane uyduyu uzaya yolladı bile. 60’arlı gruplar şeklinde uzaya gönderilmiş olan bu uydular, kümeler halinde dünyanın etrafında tur atmaya başladı. Proje tamamlandığı zaman, dünyanın çevresi de komple bu uydularla kaplanmış halde bulunacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close