Uygulama

Spotify’dan yeni bir özellik

Spotify'dan yeni bir özellik

 

Dünya üzerinde yer alan en popüler müzik paylaşım uygulamalarından biri olarak öne çıkan Spotify platformu, kullanıcılarının söz konusu bu uygulamayı daha basit kullanabilmesi amacıyla elinden gelen her şeyi yapmakta. Şirket şimdilerde ise Google hesabını kullanarak giriş yapma özelliğini aktifleştirmiş oldu.

Fazlasıyla uzun seneler boyunca internet kullananlar nerdeyse her bir platforma üye olma amacıyla farklı bir şekilde oturum açmanın yanı sıra, çok daha farklı bir kullanıcı oluşturmak mecburiyetindeydi. Şu zamanlarda da Facebook ile birlikte Google gibi şirketlerin hesaplarıyla problemsiz bir biçimde oturum açılabilmekte. Bu söz konusu özelliği desteklemekte bulunan platformların en sonuncusu da Spotify platformu olmuş durumda.

Google şirketi, kendisine ait müzik dinleme platformu olarak öne çıkan Google Play Müzik isimli uygulamasının fişini yavaş bir şekilde çekmekteyken, Spotify platformu da Google kullanıcısı olanların kendi uygulamalarına üyelik işlemlerini basitleştirmekte. Bundan böyle Google hesabını kullanarak Spotify platformuna giriş yapmak artık olanaklı.

Spotify platformuna Android işletim sistemi bulunan bir akıllı telefonla birlikte tabletten giriş gerçekleştirecek olanlar, giriş seçeneği şeklinde Google hesaplarını seçebilmekte. Yakın zaman içerisinde platformun destek sayfası üzerinde yer almakta bulunan bilgilere bakmış olduğumuzda özellik aktif hale geleli daha sadece bir gün dahi geçmemekte olduğunu görmekteyiz.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close