Uygulama

Spotify’dan sanatçılar için yeni bir özellik

Spotify'dan sanatçılar için yeni bir özellik

 

Spotify platformunun test etmeye başladığı çok daha yeni bir özellikle beraber sanatçılar, algoritmanın tam olarak hangi şarkıyı önerecek olduğuna karışabilecekler. Spotify platformunun belirli bir şarkı için öncelik tanımasını istemekte bulunan sanatçılar, telif ücretinin bir bölümünden de feragat etmek mecburiyetinde kalmış olacaklar.

Dünya üzerindeki en popüler çevrimiçi müzik yayın servislerinden biri olarak öne çıkan Spotify platformu, hem çok daha geniş bir müzik kütüphanesi hem ise çok başarılı kabul edilmekte bulunan öneri algoritması sayesinde kullanıcılarını memnun etmeyi başarmakta. Haftalık Keşif’in yanı sır Hot Hits ile birlikte Zaman Kapsülü benzerindeki çalma listeleri, kullanıcılar spesifik bir şekilde aratmış gibi nokta atışı şarkı önerilerinde bulunabilmekte.

Pekala Spotify adlı platformun sevebilecek olduğu müzikleri tam olarak nasıl nokta atışı tahmin etmekte olduğu konusunda hiç merakını oldu mu? Bunu çok kolay bir biçimde şu örnekle açıklamak olanaklı; R.E.M. şarkılarını dinlemeyi sevmekte bulunan bir kullanıcıysanız Spotify platformu muhtemel olarak size Dinosaur Jr. veyahut alt-J önermiş olacaktır. Bunun en temel nedeni de R.E.M. dinleyenlerin çok büyük bir ihtimalle Dinosaur Jr. veyahut alt-J de dinlemekte olmaları.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close