Uygulama

Spotify’dan Safari konusunda yeni bir karar

Spotify'dan Safari konusunda yeni bir karar

 

2017 senesi içerisinde Apple şirketinin tarayıcısı olarak öne çıkan Safari’nin web oynatıcısını bilinmeyen nedenlerden dolayı desteklemeyi bırakmış olan Spotify, tarayıcıyı tekrardan desteklemeye başlamış durumda. Tam olarak niçin bu şekilde bir karar aldığı konusunda bilgi bulunmayan firmanın, bu problemi iki seneden fazla bir zamandır niçin çözmemiş olduğu da çok büyük bir merak konusu.

İki seneden çok sürmüş olan uyumsuzluk sürecinin hemen sonrasında Spotify platformu, Apple şirketinin tarayıcısı olarak öne çıkan Safari ile ilgili web oynatıcısı desteğini sonunda geri getirmeye başlayacak. Kısa bir zaman öncesinde Spotify platformunun ”Web oynatıcısı tam olarak nasıl kullanılır?” isimli sayfa üzerinde yer alan ‘‘destek verilen tarayıcılar’’ın arasına Safari de ilave edildi.

Spotify web oynatıcısı 2017 senesinden bu yana Safari’de kullanılmamaktaydı. Uygulamanın mevcut durumdaki kullanıcıları ise, ”Bu kullandığınız tarayıcı Spotify web oynatıcısını desteklememekte. Tarayıcınızı değiştirin ya da Spotify uygulamasını indirin” şeklindeki bir uyarı ile karşılaşmaktalardı. Bu söz konusu zaman boyunca Spotify platformunun web oynatıcısına sadece Firefox tarayıcısının yanı sıra Chrome tarayıcısı ile birlikte Opera tarayıcısı ve Edge tarayıcısı aracılığıyla erişilebilmekteydi. Spotify, söz konusu hizmetinin biçinde Safari ile kullanılamamakta olduğunu da hiçbir zaman açıklamış değil.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close