Uygulama

Spotify’dan gerçek zamanlı şarkı sözü özelliği

Spotify'dan gerçek zamanlı şarkı sözü özelliği

 

Apple şirketi, iOS 13 işletim sistemi güncellemesiyle beraber online müzik servislerinden biri olan Apple Music içinde şarkı sözlerini gerçek zamanlı bir şekilde görüntüleyebilme desteğini kazandırmış idi. Cupertinolu firmanın yaptıklarını takip etmiş olan Spotify platformu da, bahsi geçen özelliği kendi platformu üzerine entegre edebilmek amacıyla harekete geçmiş bir durumda. Bugün itibariyle uluslararası pazarlar içerisinde yer alan pek çok kullanıcı, müzikle beraber senkronize hale getirilmiş şarkı sözlerini görmeye başlamış oldu.

Sosyal medya üzerinde paylaşılmış olan ekran görüntülerine bakılır ise, söz konusu bu yeni özellik Musixmatch tarafından da desteklenmekte. Konuya yönelik olarak TechCrunch isimli platforma çok ufak bir açıklama gerçekleştiren Spotify platformu, özelliğin çok sınırlı bir sayıya sahip ülke içerisinde test edilmekte olduğunu ifade etti. Spotify platformu ülke ismiyle alakalı bir açıklamada bulunmadı; fakat ekran görüntülerini paylaşmış olan söz konusu bu kullanıcıların Kanada ile birlikte Endonezya ve de Meksika’da yaşamlarını sürdürmekte oldukları görülmekte.

İsveç asıllı müzik devi tarafından duyurulan bu yeni özellik, Şarkı Sözlerinin yanı sıra Storyline kartları benzerindeki oynatma kontrollerinin alt kısmında konumlanmış bir durumda. Her bir dize ise, müzikle tamamen uyumlu bir biçimde görünüyor olacak. Böylelikle de dinleme esnasında şarkıya eşlik edebiliyor olacaksınız. Öte yandan belirli bir dizeye atlayabilmek amacıyla ekranı kaydırarak talep ettiğiniz satıra da dokunmanız yeterli bir durumda bulunacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close