TeknolojiUygulama

Spotify platformundan zam kararı

Spotify platformundan zam kararı

 

Müzik piyasasıyla alakalı aylık bir şekilde alınan abonelik servislerinin çok daha popüler bir duruma gelmiş olması ve söz konusu bu özel servislerin, üreticiler açısından çok ciddi kaynaklar durumuna dönüşmesi, servis sağlayıcı platformların da canını biraz da olsa sıkıyor. Çünkü telif hakkına sahip olanlar daha çok ücret isterken söz konusu bu servisler, fiyat arttırımı olmadan bu istekleri karşılama konusunda çok fazla zorlanmakta.

Son dönemler içerisinde özellikle de Apple şirketiyle yaşamaya başladığı problemler ile gündeme gelmeye başlayan Spotify isimli platformun planlarına bakıldığında ise fiyatları biraz daha yükseltmenin yer aldığı açıkça görülüyor. Eğer söylentilere bakılır ise şirket ilk önce İskandivay içerisinde fiyatlarını arttırmış olacak. Fiyat artışı konusunda ilk önce aile paketi kullananlar etkilenmiş olacak. Söz konusu bu paketin fiyatları için %13 oranında bir zam gerçekleştirilmesi beklenmekte.

Spotify isimli platform, uygulamayla alakalı olarak bir çok yeni özellik geliştirmiş bir durumda ve bunların bir kısmını da kalıcı bir şekilde hizmetine dahil etmiş durumdayken bir kısmını da rafa kaldırmış oluyor. Fiyat artışı konusunda da benzeyen bir yol izlenecek olduğu ifade ediliyor. Spotify isimli popüler platform, ilk önce yerel bir şekilde fiyat artışı uygulayarak tepkileri görmüş olacak. Hemen sonrasında da fiyat artışıyla alakalı olarak nihai kararını vermiş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close