Uygulama

Spotify platformundan sanatçılar uygulaması için yeni bir özellik

Spotify platformundan sanatçılar uygulaması için yeni bir özellik

 

Spotify platformu, sanatçılara özel olarak geliştirmiş olduğu ”Spotify for Artists” adına sahip uygulamasının hem iOS platformu için hem ise Android platformundaki sürümüne bir güncelleme paylaştı. Güncellemeyle beraber sanatçılar; canlı durumdaki istatistikleri, çalma listelerine ilave edilme oranlarını ve dünyanın genelinde şarkılarının anlık bir şekilde kaç insan tarafından dinlenmekte olduğu gibi yeni bilgilere kavuşabiliyor olacak. Öte yandan uygulama üzerinde türlü tasarımsal yenilikler de yer alıyor.

Sanatçılar, söz konusu bu yeni güncelleme ile beraber şarkıları bir çalma listesine ilave edildiğinde veyahut yeni takipçi kazanmış olduklarında da bu aktiviteleri görebiliyor olacaklar. Uygulamanın Ana Sayfa isimli sekmesi üzerinde sanatçılara özel olarak Spotify araçlarını en iyi biçimde tam olarak nasıl kullanabilecek oldukları ve yaklaşmış olan etkinliklerin tanıtılması hususunda daha çok öneri yer alıyor olacak. Ana Sayfa bölümünde bunlardan değişik bir şekilde sanatçılar haberleri okuyabiliyor olacak, video izleyebiliyor olacak ve öteki sanatçılarla da iletişime geçebiliyor olacaklar.

Dinleyicilerin analitiğinin yanı sıra müzik kısımları; hayranların tam olarak ne dinlemekte olduğu, nerede yaşamını sürdürdükleri ve tam olarak hangi sanatçıları sevmekte olduklarıyla alakalı en son istatistikleri görebilmeyi çok daha basit bir duruma getirebilmek amacıyla görsel bir şekilde de yenilenme sürecine gitmiş oldu. Uygulama üzerinde yer alan kişiselleştirme bölümünde de bir takım yenilikler meydana geldi. Sanatçılar ya da menajerleri bundan böyle yeni bir tane profil fotoğrafı seçimi yapma, yeni bir tane biyografi yazımı gerçekleştirme ve oynatma listesini güncelleme benzerindeki işlemleri de hiç bir şekilde zorlanmadan yapabiliyor olacak. Birden çok sanatçıyı yönetmekte olan firma ya da menajerler açısından profiller arasında geçiş yapmakta bundan böyle daha basit bir duruma gelmiş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close