Uygulama

Spotify platformundan reklam konusunda yeni bir karar

Spotify platformundan reklam konusunda yeni bir karar

 

Reklamcılık ile birlikte pazarlama endüstrisi konusunda en güncel haberleri takipçileriyle paylaşan AdAge, Spotify platformunun politik bir durumdaki reklamları yasaklayacak olduğu konusunda bir detay vermişti. Başlangıç aşamasında resmiyeti bulunmamakta olan bu haberler, firmanın politik bir durumdaki reklamları 2020 senesinin ilk aylar içerisinde orijinal bir durumdaki ve özel podcastleri üzerinde yasaklayacak olduğunu duyurmuş olmasıyla resmilik kazanmış oldu.

Spotify platformu, söz konusu kararının gerekçesi şeklinde ise ”buna benzeyen reklamları düzgün bir biçimde inceleyecek kaynaklara sahip durumda bulunmamalarını” göstermiş oldu. Spotify platformunun The Verge için özel olarak yapmış olduğu açıklama içerisinde de aşağıda bulunan cümleler yer almış oldu;

”Bunun dahilinde bu içeriği aslında tamamen sorumlu bir biçimde doğrulamak ve gözden geçirebilmek amacıyla mevcut durumdaki süreçlerimiz ile birlikte sistemlerimiz ve araşlarımız üzerinde halene gereken sağlamlığa sahip değiliz. Kabiliyetlerimizi çok daha iyi bir şekilde geliştirmeye devam etmekteyken bu kararı tekrardan değerlendirmiş olacağız.”

Spotify platformu, Amerika Birleşik Devletleri haricinde yer alan ülkeler üzerinde politik bir şekilde reklam vermemesinden dolayı biliniyor. Lakin söz konusu bu firma, Amerika Birleşik Devletleri içerisinde vermiş olduğu bu reklamlardan ne kadar para kazanmış olduğunu da herhangi bir platforma açıklamış bir durumda değil.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close