Uygulama

Spotify platformundan çocuklara özel bir uygulama

Spotify platformundan çocuklara özel bir uygulama

 

Spotify isimli platform, çocukların müzikleri keşfetmenin yanı sıra güvenli bir platform üzerinde dinleyebilecek oldukları Spotify Kids ismine sahip yeni bir tane uygulama paylaştı. Bugün içerisinde ilk önce İrlanda’da paylaşılmış olan bu uygulama, tamamı Spotify’da görevli bulunan editörler tarafından düzenlenen ortalama 6.000 tane parçayı içeriğinde barındırıyor.

Spotify platformunda yer alan editörler, bir tane parçanın uygulama açısından uygun bir durumda bulunup bulunmadığını tespit ederken şarkıda kullanılmakta olan dilden daha da çoğuna bakmakta. Misal olarak, silahlar ile birlikte şiddete karşı gerçekleştirilen atıflar şarkıları eleme konusunda öteki etkenlerden bir kısmı. Şarkı konusundaki seçimler bölgelere göre de değişiklik gösterecek ve görevli durumdaki editörler, hangi bölge üzerinde nelerin popüler bir durumda bulunduğuna bağlı kalıp değişik çalma listeleri oluşturuyor olacaklar.

Spotify Kids isimli uygulama, ülkemiz içerisinde 20,99 Türk Lirası tutarında bulunan ”Aile için Premium” aboneliğini gerektiriyor olacak. Aslına bakılırsa kısmi bir şekilde gerektiriyor olacak zira Spotify Kids isimli uygulama, ödeme gerçekleştirmiş olan dinleyiciler için reklamları göstermiyor olacak. Her bir tane çocuğun hesabı aile planı üzerinde izin verilmiş toplamda 6 tane hesaptan bir tanesi olarak öne çıkacak. Spotify platformu, yalnızca çocukların hangi şarkıları çalmış olduğu ve sevmekte olduğuyla alakalı verileri kayıt altına alacaklarını ve söz konusu bu verilerin reklam maksadıyla satılmayacak olduğunu ve paylaşılmayacak olduğunu da açıklamış durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close