Uygulama

Spotify platformundan Aile üyelerine özel denetleme

Spotify platformundan Aile üyelerine özel denetleme

 

Spotify platformu, üyelerden yaklaşık yarısını oluşturmuş olan ”Aile için Premium” hesabıyla alakalı şartları değiştirme kararı aldı. Değişik yapılmış olan ”Aile için Premium Şartları ile Koşulları” isimli belgeye bakılırsa Spotify, bazı dönemlerde aile üyelerine ulaşarak adreslerini tekrardan onaylamalarını talep edecek.

”Aile için Premium” kullanımı sağlayacak Spotify platform üyelerinin premium hesap sahibiyle aynı adresi bir defa girmeleri daha öncesinde yeterli bir seviyedeydi. Değişmiş olan yeni uygulamadan hemen sonrasında ise Spotify platformu, bazı dönemlerde aile üyelerinden adresi tekrardan doğrulamalarını talep ediyor olacak. Böylelikle de aynı adresi doğrulamamış olan üyelerin hesapları kapatılmış olacak veyahut askıya alınmış olacak.

Spotify isimli platformun aile üyeleri tarafından kullanılmakta olan premium üyeliklerin üstünde ilk çalışması aslında bu değil. Geçmiş olduğumuz sene üyelerine bir uyarı yollamış olan firma, aynı aile hesabını kullanmaya devam eden üyelerin konumlarını teyit etmeleri konusunda bir talepte bulundu. Böylelikle de aynı konum üzerinde ikamet etmemekte bulunan üyelerin hesapları tamamen kapatılmış olacak veyahut askıya alınmış olacaktı. Fakat söz konusu bu üyelerin gizlilik endişelerinden dolayı bu uygulama bir müddet sonra sona erdirildi.

Paylaşılmış olan bir rapora bakılır ise Spotify premium üyesi olanların neredeyse yarısına yakın bir kısmının aile hesabı kullanmış olduğu anlaşılmıştı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close