Teknoloji

Spotify platformu rekabeti yitirmeye başladı

Spotify platformu rekabeti yitirmeye başladı

 

Son zamanlarda müzik piyasası, bundan böyle somut bir biçimde de görmeye başladığımız gibi dijital mecralar üzerinden yürümekte. Bunla ilgili olarak öncü olmayı başaran firmalaran bir tanesi olan Spotify ile alakalı olarakta şu zamanlarda fazlasıyla olumsuz görüşler yer alıyor. Apple Music servisi ile birlikte Amazon Music isimli servisin müzik piyasası üzerinde çok büyük bir rekabet getirmiş olmasıyla Spotify isimli platform, endüstriden kopma konusunda sadece bir hata kadar uzak durumda.

Bu cümle ise Amerika Birleşik Devletleri’nin en köklü iş dergileri arasında yer alan Fortune isimli dergi tarafından yazılmış durumda. Fortune isimli dergi, Spotify isimli servisin geçmişi ile birlikte günümüzde yer alan hâlini incelemekte bulunan bir yazısı üzerinde firmanın bundan böyle rekabeti yitirmeye yakın durumda bulunduğunu ifade etti.

Endüstri gözlemcilerinden biri olan Ben Thompson, geçmiş olduğumuz sene Stratechery isimli bülteni üzerinde Spotify servisinin değerinin marjinal durumda bulunan maliyetleriyle sınırlı olduğunu ifade etmişti. Marjinal durumda bulunan maliyetlerden kastedilense, firmanın müzik kataloğunu genişletebilmek amacıyla kayıt stüdyolarına ödemeye devam ettiği telif ücretleridir. Thompson ayrıca, kullanıcılar ile birlikte gelirler açısından çok daha etkileyici bir biçimde büyümeyi sürdürmesine karşın Spotify servisinin kar oranının kayıt stüdyolarının insaflarında olduğunu açık bir şekilde ifade etmişti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close