Uygulama

Spotify platformu bundan böyle Podcast yayınlarını da tavsiye edecek

Spotify platformu bundan böyle Podcast yayınlarını da tavsiye edecek

 

Dünya üzerinde yer alan en popüler çevrimiçi müzik platformları arasındaki Spotify, daha fazla müzik dinleyebilmek amacıyla kullanılıyor olsa bile aslına bakılırsa çok daha işlevsel bir özelliği de var. Bunun kapsamında Spotify platformunun bünyesi üzerinde ”podcast” şeklinde isimlendirilmiş bir tane hizmette yer alıyor ve söz konusu bu hizmetin dahilinde kullanıcılar, Spotify platformuna yüklenmiş podcastleri dinleme imkanına sahipler.

Aslında podcastler, herhangi birisinin tarafından meydana getirilen uzun soluklu sohbet anlamını taşıyor. Bu söz konusu podcastler bazı zamanlarda bir alan içerisinde uzman hale gelen kişilerin uzmanlık alanları ile alakalı sohbetleri içermekteyken bazı zamanlarda da eğlence amacıyla oluşturulabilmekte. Şimdilerde de Spotify platformu, bu hizmetin işlevselliğini arttırabilmeye yönelik bir çalışma yürütmeye başlamış durumda.

Spotify isimli popüler platformunda podcast hizmetiyle alakalı üstünde çalışmaya başlamış olduğu yeni bir tane daha özellik, aslına bakılırsa bir müddettir Almanya’nın yanı sıra Kanada ile birlikte Meksika ve de İsveç benzerindeki değişik ülkeler içerisinde test edilmekteydi. Konuya yönelik olarak özel açıklamalar yapmış olan Spotify platformunun yetkili isimleri, yeni özellikle alakalı olarak sayısız bir şekilde olumlu geri bildirim almış olduklarını ifade ederek söz konusu bu yeni özelliğin bütün kullanıcıların hizmetine sunulacak olduğu konusunda bir açıklama yaptılar. Bu söz konusu özellik kullanıma sunulduğu zaman, Spotify platformu kullanıcılara özel olarak günlük podcast listelerini de tavsiye ediyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close