Uygulama

Spotify en sonunda o özelliğe kavuşmuş oldu

Spotify en sonunda o özelliğe kavuşmuş oldu

 

Dünya üzerinde yer alan en fazla müzik dinlenilmekte olan çevrimiçi müzik platformları arasındaki Spotify’a, Siri aracılığıyla şarkıların yanısıra albümler ve çalma listelerini oynatma özelliği gelmiş oldu. Bu söz konusu özellik, Spotify uygulamasının en son beta sürümü ile beraber kullanıcılara sunulmuş oluyor. Apple şirketinin iOS 13 işletim sistemiyle beraber getirmiş olduğu yeniliklerin bir kısmı olarak öne çıkan bu özellikle beraber Spotify benzerindeki değişik müzik platformları da Apple Music uygulaması gibi Siri’den yararlanabiliyor olacak.

Yeni gelmiş olan özellikle beraber sanal asistanınız Siri’den Spotify üzerinden bir şarkı çalmasını isteyebiliyor olacaksınız. Bu söz konusu özellik, iPhone üzerinde çalışmalar yaparken Spotify uygulaması yer almayan Apple Watch benzerindeki Apple şirketine ait giyilebilir cihazları üzerinde kullanılamıyor olacak. Apple Watch üstünde denendiği zaman Siri cevap olarak ”Üzgünüm, bu özel işlemi Apple Watch üzerinde gerçekleştirememekteyim” şeklinde bir uyarı veriyor olacak. HomePod isimli ürünün ise Spotify’la çalışıp çalışamamakta olduğu halen bilinmezliğini koruyor fakat çok fazla bir ihtimal verilmemekte.

Spotify uygulaması ile Siri’nin entegrasyonu, Apple şirketinin AirPods ürünlerinde de fazlasıyla iyi bir şekilde çalışmakta. ”Hey Siri” şeklindeki komutu verdikten hemen sonra Spotify uygulamasının üstünden albümlerin yanı sıra şarkılar veyahut çalma listesi konusunda isteklerde bulunabiliyor olacaksınız. Sistem aslında podcast hususunda da bu kadar problemsiz bir durumda değil. Belirli bir podcast arama konusunda isteğiniz var ise podcast yerine şarkı konusunda bir arama gerçekleştiriyor.

Şu anda beta sürümü içerisinde yer alan bu özelliğin gelecek haftalarda asıl uygulamaya gelecek olması da fazlasıyla olanaklı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close