Teknoloji

Sosyal medya düzenlemesiyle alakalı Almanya modeli inceleme altında

Sosyal medya düzenlemesiyle alakalı Almanya modeli inceleme altında

 

Konuyla alakalı bir şekilde hükümete yakın kaynaklar tarafından aktarılmış olan bilgilere bakılırsa yetkili isimler, sosyal medya düzenlemesiyle alakalı olarak Almanya modelini inceleme altına aldılar. Almanya’da yer alan model, sosyal medya firmalarına yerel ofisler açmayı mecburi kılmış durumdayken bazı yasal sorumluluklar da yüklemiş oluyor.

Sosyal medyayla alakalı düzenleme, Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan’ın sert çıkış yapmasından bu zamana kadar ülkemizin en önemli gündem maddelerinden bir tanesi olmayı sürdürmesine karşın düzenlemenin içeriğiyle alakalı olarak nerdeyse hiçbir tane de bilgi bulunmamakta.

Konuyla alakalı bir şekilde gelmiş olan bilgilere bakılırsa yetkili isimler, sosyal medya düzenlemesiyle alakalı olarak, sosyal medya firmalarına hukuki sorumluluklar yüklemekte olan Almanya’nın yasal düzenmesine benzeyen çok önemli bir model üstünde çalışmalarını devam ettiriyorlar.

Bu hususta yürütülmekte olan çalışmayla alakalı bir şekilde açıklamalar gerçekleştiren ve ismi konusunda bir açıklama yapılmayan siyasi kaynak, ”Almanya içerisinde, sosyal medya yer sağlayıcılarının mevcut durumda bir temsilcileri bulunuyor. Orda yer alan iş ve işlemleri oranın hukukuna uygun bir şekilde yapıyor. Ancak bizim ülkemizde yok ve açmayı da istememekteler.” ifadeleriyle bir konuşma gerçekleştirdi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close