Teknoloji

Sony şirketi PSP konusunda resmi bir açıklama paylaştı

Sony şirketi PSP konusunda resmi bir açıklama paylaştı

 

Japonya’da merkezi bulunan teknoloji devlerinden Sony şirketi, oyun sektöründe yer alan en önemli isimlerinden biri olarakta öne çıkıyor. Firma, dünya üzerindeki en popüler oyun konsolları arasında yer alan PlayStation’ın yanında, bugün karşımıza çıkan mobil oyunların temel noktalarından bir tanesi olarak öne çıkan PSP ile birlikte PS Vita konsollarının da geliştirici şirketi. Fakat bundan böyle, PSP ile birlikte PS Vita yaşamımızda yer almayacak. Sony şirketinin yapmış olduğu bu çok önemli açıklamalar, teknoloji devi firmanın bundan böyle PSP ile birlikte PS Vita’ya hiç bir şekilde ilgi duymamakta olduğunu da göstermekte.

Aslında Sony şirketi, zaten bir zamandır bu ufak cihazlardan uzakta duruyordu. fakat gerçekleştirilmiş olan son açıklamalar ile beraber Japon asıllı teknoloji devi şirketin bu hususla alakalı son kararı da ortaya çıkmış bir durumda. Sony şirketinin el konsolları ile alakalı en son açıklamaları, firmanın bir numarası olarak öne çıkan Jim Ryan tarafından gerçekleştirdi. Jim Ryan yapmış olduğu açıklamada, Sony şirketinin bundan sonraki dönem içerisinde el konsolu üretimini yapmayacağını da açık bir şekilde ilan etmiş oldu.

Jim Ryan ayrıca, PlayStation Vita isimli konsolun her hususta harika bir ürün olarak öne çıktığını ve oyunla alakalı deneyimi en iyi biçimde sunmakta olduğunu ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close