Teknoloji

Sony şirketi ile birlikte Nokia şirketi ve Ericsson şirketi, MWC 2021’e katılmayacak olduklarını açıkladı

Sony şirketi ile birlikte Nokia şirketi ve Ericsson şirketi, MWC 2021'e katılmayacak olduklarını açıkladı

 

Ardımızda bırakmış olduğumuz sene koronavirüs pandemisinden dolayı iptal edişmiş olan Mobil Dünya Kongresi (MWC), bu sene de yapılmayacak gibi gözükmekte. Fuara halen çok uzun bir zaman olsa bile Oracle şirketinin yanı sıra Nokia şirketi ile birlikte Ericsson şirketi ve Sony şirketi gibi şirketler, daha şu zamanlarda bu etkinliğe katılmayacak oldukları konusunda açıklama yaptılar. Bu söz konusu yaklaşımın dalgalar halinde büyüyebilecek olduğu da düşünülmekte.

Koronavirüsle alakalı pendemi, 2020 senesi içerisinde en fazla da teknolojiyle alakalı olarak sektörleri etkilemiş idi. Bunun kapsamında tedarik zincirleri ile alakalı büyük problemler yaşanmış, cihazlarla alakalı lansmanlar gecikmiş ve dünyanın tamamında yer alan satışlarda da bir düşüş yaşanmaya başlamıştı. Öte yandan Mobil Dünya Kongresi (MWC) benzerindeki uluslararası fuarlarda pandemiden nasibini alıp, iptal edilme kararı alınmıştı. Ortaya çıkmış olan en son haberler, benzeyen olayların 2021 senesi içerisinde de gerçekleşebilecek olduğunu gözler önüne sermiş oluyor.

2020 senesinde firmaların teker teker çekilmesinin üstüne iptal edilmek mecburiyetinde kalmış olan Mobil Dünya Kongresi, daha şu zamanlarda katılımcı kaybetmeye başlamış bir vaziyette. Yapılmış olan açıklamalara bakılırsa bu söz konusu fuara halen aylar olsa bile Oracle şirketinin yanı sıra Sony şirketi ile birlikte Nokia şirketi ve de Ericsson şirketi, daha şu zamanlarda fuara katılmayacak olduklarını açıklamış oldu. Firmaların bu söz konusu fuara katılmayı talep etmemesinin tek sebebi de çalışanlarının sağlıklarıydı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close