Teknoloji

Sony şirketi akıllı telefon lensleri konusunda Samsung’u geçmiş durumda

Sony şirketi akıllı telefon lensleri konusunda Samsung'u geçmiş durumda

 

Akıllı telefonlar üzerinde yer almakta olan kameraların üretimi alanı içerisinde çok sıkı bir rekabet yaşanmakta. Sony şirketi, Samsung şirketini ardında bırakıp bu pazar içerisinde zirveyi kapmayı başardı.

Akıllı telefonların kameralarıyla alakalı sensörlerden söz ettiğimiz zaman Samsung şirketinin en büyük tedarikçilerden bir tanesi olduğu nerdeyse herkes tarafından kabul edilmekte. Şirketin bu şekilde bir şöhrete sahip olması konusunun da fazlasıyla geçerli gerekçeleri mevcut.

Samsung şirketinin ISOCELL markasına sahip olan kamera sensörleri piyasa üzerinde fazlasıyla popüler bir durumda olsa bile Sony şirketi de bu alan içerisinde senelerdir dikkat çekmiş olan bir rakip şeklinde görülmekteydi. Strategy Analytics şirketinin son ortaya çıkartmış olduğu raporlarına bakılırsa da Sony şirketi, Samsung şirketini ardında bırakmayı başarmış oldu.

Strategy Analytics tarafından yayınlanmış olan rapora bakılırsa pazar payı listesinin zirve kısmında Sony şirketi yer almaktayken onu ise Samsung şirketi takip etmiş oldu. Üçüncü sırayı da Omnivision şirketi almayı başarmış oldu. Rapora bakılır ise Samsung şirketi pazarda yer alan toplam cironun %32’lik kısmını toplamış durumdayken Sony şirketi de %44 gibi çok üst seviyedeki bir rakama ulaşmış oldu. Çin asıllı Omnivision şirketi de %9’da kalmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close