Mobil

Sony, 5G’ye Sahip Amiral Gemisi Cihazını Açıklamaya Hazırlanıyor

Sony, 5G’ye Sahip Amiral Gemisi Cihazını Açıklamaya Hazırlanıyor

 

 

Sony, geçtiğimiz hafta MWC 2020 (Dünya Mobil Kongresi) basın toplantısına basın mensuplarına davetiyeleri göndererek, Barselona’da gerçekleşecek olan fuarda yeni akıllı telefonunu piyasaya süreceğini doğruladı. Raporlar gösterinin yıldızının, şirketin 5G bağlantısına sahip ilk amiral gemisi telefonu olabileceğini gösteriyor.

 

Cihazın Donanım Özellikleri

Geçen yıl açıklanan Sony Xperia 1 gibi piyasaya sürülmesi hazırlanan amiral gemisi cihazın ultra yüksek 21: 9 en boy oranına sahip 4K HDR OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte, ekran boyutunun 6.6 inçten biraz daha büyük olduğu söylentisi var. Kapağın altında ise Qualcomm’un Snapdragon X55 5G modeliyle kombine edilmiş Snapdragon 865 işlemcisi olacak.

 

Önceki söylentiler son model Xperia amiral gemisinin arkada dört kameralı bir kurulumla, 48MP veya 64MP ana kamera ile gelebileceği şeklindeydi. Birinci kamerayla birlikte telefonun ayrıca 12MP kamera, 12MP telefoto lens ve portre çekim için bir ToF kamera içerebileceği de söylentiler arasındaydı. Cihazın Samsung’un yakında üretilmesi beklenen Galaxy S20 Ultra’sına benzer şekilde 8K video kaydını da desteklediği söyleniyor.

 

Merak Edilen Diğer Özelliği: Fiyatı

Çin’de çıkan haberlere göre cihazın 867 dolar (yaklaşık 5.150 TL) civarında bir fiyata sahip olması bekleniyor. Günümüz amiral gemisi telefonlarına baktığımızda bu fiyatlara sıkça rastlıyoruz, Sony’nin pazardaki düşüşünü önlemesi için ücreti makul seviyelere çekmesi daha iyi olabilirdi. Elbette üretiminden sonra çok fazla satması da olasılık dahilinde.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close