Mobil

Soli yongasının nasıl çalışacağı açıklandı

Soli yongasının nasıl çalışacağı açıklandı

 

Google şirketi, Pixel 4 modeli ile birlikte Pixel 4 XL modelleri üzerinde Project Soli isimli bir teknolojiyle geliştirilmiş olan Hareket Algılayıcı’nın (Motion Sense) tam olarak nasıl çalışmakta olduğunu resmi bir şekilde açıkladı. Bu söz konusu yonga, bir tane akıllı telefona entegre edilen ilk kısa menzili bulunan radar şeklinde çok fazla dikkat çekmekte.

Google şirketi, Pixel 4 modeli ile birlikte Pixel 4 XL modeli üzerinde Project Soli tarafından geliştirilmiş olan Hareket Algılayıcı’nın (Motion Sense) nasıl çalışmakta olduğunu resmi bir şekilde açıkladı. Pixel 4 modeli ile birlikte Pixel 4 XL modelinde yer alan Hareket Algılayıcı, bir tane akıllı telefona entegre edilen ilk kısa menzilli radar şeklinde değerlendirilmekte. Bu söz konusu özellikle beraber kullanıcılar, belirli el hareketlerini kullanıp cihazda yer alan çeşitli görevleri yerine getirebilmekteler.

Google şirketinin mühendisleri daha öncesinde Soli isimli yonganın anahtar özelliklerinin yanı sıra nasıl çalışmakta olduğuna yönelik bir takım ayrıntıları paylaşmıştı. Şimdi teknoloji ile alakalı daha çok ayrıntı paylaşılmış oldu. Bunların arasında radar algılama ile alakalı ilkelerinin yanı sıra sinyal işleme tasarımı ile birlikte insan faaliyetini algılama konusunda kullanılmış olan makina öğrenmesi konusundaki algoritmaları da yer almakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close