Uygulama

Snapchat o filtreden dolayı özür diledi

Snapchat o filtreden dolayı özür diledi

 

Son dönemlerde sosyal medya denildiği zaman akla gelmeyi başaran ilk isimlerden biri de Snapchat isimli büyük platform. Dünyanın genelinde milyonlarca sayıdaki kullanıcıya sahip olmasından dolayı öne çıkan platform, bu defa da bir özür haberiyle gündeme gelmiş durumda. Fazlasıyla renkli ve çok daha değişik arayüzüne ilave etmiş olduğu eğlenceli filtreler sayesinde tanınırlık elde eden platform son günler içerisinde kullanıma açmış olduğu Juneteenth adına sahip filtresinden dolayı da tepki çekmeye başladı ve eleştirilerin hedefi haline geldi. Kullanıcılardan zincirleri kırabilmek amacıyla gülümsemesini talep eden filtreden dolayı tartışmaların odak noktasında yer alan Snapchat, bahsi geçen filtreyi platform üzerinden kaldırdı ve yanlış anlaşılmalardan dolayı da özür dilemiş oldu.

Snapchat ekibi tarafından konuyla alakalı olarak açıklamalar gerçekleştiren kişi, Juneteenth adına sahip filtreyi rahatsız edici bulmuş olan platform topluluğunun her bir üzerinden özür dilemekte olduklarını ifade etti. Juneteenth, 1865 senesi içerisinde Teksas’ta köle hale getirilmiş bir durumda yaşamını sürdüren bir grup insanın Abraham Lincoln’ün Kurtuluş Bildirisi’ni imzalamış olmasının iki sene sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kölelik sisteminin sona etmiş olduğunu öğrendiği günün yıl dönümü şeklinde bilinmekte. Bahsi geçen bu filtrede de Pan African bayrağına benzerlik gösteren bir zemin önünde gözüken kullanıcıların arka kısımda bulunan zincirleri kırması amacıyla gülümsemesi konusunda bir beklenti var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close