Uygulama

Snapchat CEO’sundan TikTok açıklaması

Snapchat CEO'sundan TikTok açıklaması

 

Son senelerin en popüler hale gelen sosyal medya uygulamalarından TikTok, hem ülkemiz içerisinde hem ise dünyanın tamamında milyonlarca sayıdaki insanı kendisine çekmeyi sürdürüyor. Görünüşe bakılırsa TikTok adlı yapımın bu söz konusu başarısından tek etkilenmiş olanlar kullanıcılar da değil. Snapchat platformunun CEO’su görevinde bulunan Evan Spiegel, popüler bir durumdaki sosyal medya platformlarından TikTok’un, Facebook’un sahibi konumunda yer aldığı Instagram gibi platformlar ile rekabet edebilecek olduğunu ifade etti.

Bu haftanın ilk günlerinde Almanya’da gerçekleştirilen Digital Life Design Konferansı esnasında Evan Spiegel’e TikTok ile alakalı fikri sorulmuş durumda. Spiegel, geleneksel bir durumdaki sosyal medyanın duruma tam olarak nasıl odaklanmış olduğu konusunda bir açıklamada bulundu.

Spiegel yapmış olduğu açıklamada; ”TikTok’u aslında çok sevmekte olduğumu söylemeliyim, çok büyük bir hayranıyım. Onun orijinal yapısı üzerinde yer alan sosyal medya; durumu ise tam olarak kim olduğunu gösterebilmek, insanlara havalı olduğunu göstermek konusunda. Aynı zaman içerisinde yorum ve de beğenileri almakla alakalı” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

TikTok adlı uygulamanın bir sosyal statü göstergesi şeklinde değil yeteneklerin gösterilmiş olduğu çok önemli bir platform olarak kullanılmakta olduğunu ifade eden Spiegel açıklamasında; ”Birkaç saat zaman geçirmiş olan insanlar yeni bir dans öğrenebilir veyahut hikâye anlatabilmek amacıyla çok daha yeni, yaratıcı bir yol düşünmeye başlayabilirler. İnsanları eğlendirebilmek amacıyla bir medya oluşturmaktalar” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close