Uygulama

Slack’in satışı gerçekleşti

Slack'in satışı gerçekleşti

 

Bulut tabanına sahip yazılım firmalarından Salesforce, iş dünyası üzerinde kendisine çok sağlam bir yer edinmeyi başaran mesajlaşma uygulamalarından Slack’i satın almış oldu. İki firmanın arasında yer alan anlaşmalar 10 aylık zamanın ardından bir sonuca varmış oldu ve Slack, 27,7 milyar dolar tutarındaki bir ücretle satılmış oldu.

Bulut tabanına sahip olan ekip iş birliği uygulaması olarak öne çıkan Slack, özellikle pandeminin ardından aynı Zoom adlı uygulamada olduğu gibi iş dünyası üzerinde kendisine çok daha sağlam bir yer edinmeyi başarmış idi. Evden çalışmak mecburiyetinde kalmış olan bütün firmaların kullanmakta olduğu bir uygulama haline gelmiş bulunan bu platform, bulut tabanına sahip yazılım firmalarından Salesforce.com aracılığıyla dudakları uçuklatan bir meblağ karşılığında satın alınmış oldu.

2020 senesinin Aralık ayından bu zamana kadar platformu satın alma konusunda isteği bulunan Salesforce.com, ortalama olarak 7 ay boyunca devam eden anlaşmanın sonrasında Slack’i tam tamına 27,7 milyar dolar tutarındaki bir ücretle satın almış oldu. Satın almayla alakalı işlemlerin tamamlanmasının hemen sonrasında Salesforce.com, kendi uygulamalarını Slack adlı uygulamanın üzerine entegre etmeye başlamış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close