İnternet

Site kurup Google Adsense ile para kazanmak mümkün mü?

Site kurup Google Adsense ile para kazanmak mümkün mü?

 

Birçok zaman internetten oturarak tabiri yerindeyse yatarak para kazanmayı düşünmüşüzdür. Evet, internetten para kazanmanın çeşitli yolları var. Bunlardan bazıları anket doldurmak, ticaret yapmak, makale yazmak gibi şeyler.

Tabi tüm bunların yanında internet sitesi açıp reklam gelirinden para kazanmanın yeri başkadır.

Peki bu nasıl mümkün oluyor?

“Google Adsense” belki ilk defa duyuyorsunuz belkide çoktandır biliyorsunuz.

“Google Adsense” Google’nin sağladığı bir reklam paylaşım platformu. Google Adwords aracılığı ile reklam veren firmaların reklamlarını yayımlamak isteyen web sitesi sahiplerinin Google Adsense’ye kayıt olması gerekiyor. İşte adım adım Adsense Kullanımı.

İlk olarak bir internet sitesi sahibi olmamız gerekiyor.

İnternet sitemizin içeriği ve görünümü çok önemli. Google Adsense’ye başvurduğumuz zaman sitemiz incelemeye alınır ve reklamlara uygunluğu test edilir. Eğer siteniz onaylanırsa Adsense Kodlarını kullanmanıza izin verilir.

Adsense onayı aldıktan sonra sitenize gömeceğiniz reklam kodları ile reklamların otomatik gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Peki ne kadar kazanırım bu reklam işinden ?

Adsense reklamları sitenizde gösterilmeye başladıktan sonra tık başı para kazanmaya başlarsınız. Genel olarak 20 kuruş ile 1 lira arasında bir ücret ödenir.

Ödemeler Nasıl oluyor?

Google’ye verdiğiniz banka bilgilerinize para yatırılır ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

İlk olarak adres ve kimlik onayı çok önemlidir.

Hesap bakiyeniz 10 lirayı geçtikten sonra kargo ile ev adresinize bir kod gönderilir. Bu kodun adı “PİN”dir.

Pini doğru bir şekilde hesaba girdikten sonra ödemeniz onaylanır ancak paranızı çekmek için biraz daha beklemeniz gerekir.

Adsense’den ödeme almak için hesabınızda minimum 200 TL birikmesi gerekir.

Hangi durumlarda Adsense’den banlanırım?

Kesinlikle kendi reklamlarınıza tıklamamanız gerekmektedir. Sistem kendi reklamlarınıza tıkladığınızı tespit ettiğinde hesabınızı en az 1 ay süre engellemekte ilerleyen dönemde tamamen silebilmektedir.

Bunun dışında herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Yine de Adsense kullanım kılavuzunu ve sıkça soruların soruları okumakta fayda var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close