Mobil

Siri için yeni özellik yolda

Siri için yeni özellik yolda

 

Apple şirketi kendisi için senenin en önemli etkinliklerinden biri olarak öne çıkan WWDC’yi (Dünya Geliştiriciler Konferansı) bu yıl dijital bir şekilde gerçekleştirdi. Etkinliğin açılışında konuşma gerçekleştiren firma CEO’su görevinde bulunan Tim Cook, giriş konuşması esnasında hem Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilmekte olan ırkçılık karşıtı protestolara hem ise bütün bir dünyayı etkisinin altına almış bulunan koronavirüs salgınına değinmiş oldu.

Tim Cook’un hemen ardından Apple şirketinin yöneticileri kullanıcıları için sunmuş oldukları yeni özellikleri tanıtmaya başlamış durumda. Kullanıcılara çok daha yeni özellikleri tanıtılmış olan uygulamalardan biri de Apple şirketinin sesli asistanı Siri olarak öne çıktı. Apple şirketinin kullanıcılarına sunmuş olduğu ve devamlı bir şekilde geliştirmeyi sürdürdüğü sesli asistanlarından Siri, firma aracılığıyla geliştirilmeye devam etmekte. Bu yılki etkinlik kapsamında sesli asistanla alakalı tanıtımı gerçekleştirilmiş olan özelliklerden ilki tasarımı olarak öne çıktı.

Yenilenmiş olan Siri, ana ekran üzerinde yer almıyor. Bunun olmasının yerine Siri’ye bir komut verdiğiniz zaman direkt bir şekilde ekran üzerinde belirip komutunuzu algıladıktan sonra yerine getirmekte. Üstüne üstlük Siri, bundan böyle daha karmaşık komutları da algılamayı başarabiliyor. Öte yandan Siri’ye getirilmiş olan bir başka özellikse mesajlaşmayla alakalı durumdaydı. Yeni gelen özellikle beraber Siri adlı uygulamanın üstünden sesli mesajlar yollayabiliyorsunuz.

Siri’ye gelmiş olan yeni özellikler arasından en fazla dikkat çeken de yeni Translate (Çeviri) özelliğiydi. Çeviri uygulaması için özelliği bulunan Siri adlı uygulamayla beraber İngilizce dilinin yanı sıra Fransızca dili ile birlikte Mandarin dili, Almanca dili, İtalyanca dili, İspanyolca dili, Korece dili, Japonca dili, Portekizce dili, Arapça dili ve ayrıca Rusça dilleri içerisinde, yani toplam olarak 11 dile çeviri yapılabiliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close