Uygulama

Signal ile Telegram Türkiye içerisinde en çok indirilen uygulamalardan oldu

Signal ile Telegram Türkiye içerisinde en çok indirilen uygulamalardan oldu

 

WhatsApp adlı uygulamanın kullanıcı gizliliğini adeta hiçe saymakta olan yeni gizlilik politikalarının ardından Telegram ile birlikte Signal adlı uygulama, ülkemiz içerisinde en fazla indirilmiş olan uygulamalar arasına girmiş durumda. Her iki tane önemli uygulama da Play Store platformu üzerinde WhatsApp adlı uygulamayı ardında bırakmayı başarmış oldu.

WhatsApp adlı uygulamanın kullanıcı gizlilik sözleşmesi üzerinde yapmış olduğu çok önemli değişikliklerin hemen sonrasında kullanıcılar, alternatif bir durumdaki mesajlaşma uygulamalarına ilgi göstererek indirmeye başladı. Android işletim sisteminin uygulama mağazası olarak öne çıkan Play Store ile birlikte iOS işletim sisteminin marketi App Store üzerinde WhatsApp alternatifi olarak kullanılan uygulamaların arasında en çok dikkat çekmiş olanlar da Telegram ile birlikte Signal olarak öne çıkıyor.

Telegram adlı uygulama zaten çok uzun bir zamandan beri gerek ülkemiz içerisinde gerekse de global pazar içerisinde kendine yer edinmeyi başaran özel bir uygulama idi. Diğer taraftan Signal adlı uygulama da özellikle Elon Musk’ın ardımızda bırakmış olduğumuz günlerde Twitter platformunun üstünden yapmış olduğu ‘Signal kullanın’ şeklindeki paylaşımının ardından bayağı bir popüler hale geldi. O kadar ki her iki tane uygulama da ülkemiz içerisinde en popüler mesajlaşma uygulamaları listesine bakıldığı zaman WhatsApp adlı uygulamayı ardında bırakmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close