Uygulama

Signal en çok indirilen uygulamalar arasında

Signal en çok indirilen uygulamalar arasında

 

Facebook şirketinin WhatsApp uygulamasına ait verileri paylaşmayı mecburi kılmasının hemen sonrasında alternatif uygulamalar için hücum etmeye başlayan kullanıcılar, Signal adlı uygulamanın yanı sıra öteki alternatif mesajlaşma uygulamalarını App Store ile birlikte Play Store üzerinde en çok indirilen uygulamalar listesinin zirve noktasına taşımış oldular.
Facebook şirketinin kullanıcılar için yeni bir WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi sunmuş olması ve bunu kabul etmemiş olan kullanıcıların WhatsApp adlı uygulamayı kullanamayacak olduğunu açıklamış olması, kişisel verilerin gizliliğini savunmakta bulunan milyonlarca sayıdaki kullanıcıyı da ayağa kaldırmış idi. Dünyanın genelinde ‘DeleteWhatsApp’ benzerinde bir çok kampanya başlatılmış durumdayken; bu vaziyet ise en fazla rakip mesajlaşma uygulamalarına fayda sağlamış gibi gözükmekte.

Signal Foundation şirketinin aracılığıyla yayınlanmış olan açık kaynaklı bir tane anlık mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkan Signal, şu dakikalarda bir çok ülkenin yanı sıra bir çok bölgenin hem App Store mağazası üzerinde hem ise Play Store mağazası üzerinde yakın zaman içerisinde en fazla indirilmiş olan uygulaması haline gelmiş bir vaziyette. Telegram adlı uygulama ile birlikte BiP adlı uygulama gibi alternatif mesajlaşma uygulamaları ise en fazla indirilmiş olan uygulamalar arasında bulunuyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close