Uygulama

Şifreleri artık metin olacak gösterecek

Şifreleri artık metin olacak gösterecek

 

Dünya üzerindeki en popüler hale gelen çevrimiçi fotoğraf ile video paylaşım platformlarından bir tanesi olan Instagram, mobil uygulaması üzerine yeni özellikler katabilmek amacıyla aralıksız olarak çalışıyor. Genel olarak Instagram platformunun üstünde çalışmakta olduğu yeni özellikleri paylaşmadan önce duyurmasından dolayı ün kazanan Uygulama Araştırmacılarından Jane Manchun Wong’un ortaya çıkartmış olduğu Instagram platformunun yeni karşımıza çıkacak özelliği de şifrelerini aklında tutma konusunda çok zorlanan kullanıcılar açısından çok fazla işlevsel.

Günümüz koşullarında kullanılmakta olan her bir uygulama, üyelik sistemi ile çalışmakta ve kullanıcıların tamamen benzeri olmayan bir isim ve parola kullanmaları talep ediliyor. Durum bu şekilde olduğundan dolayı da pek çok zaman şifreler unutulmanın yanı sıra katıştırılabilmekte ve hatta pek çok zaman bu işlerin sonu şifreyi sıfırlamaya kadar gidebiliyor. Fakat Wong’un ortaya çıkartmış olduğu bu özelliğe bakılır ise artık sonra kullanıcılar, Instagram platformu üzerindeki şifrelerini metin şeklinde görüntüleyebiliyor olacaklar.

Wong tarafından Twitter platformu üstünden yapılan açıklamalara bakılır ise Instagram platformunun üstünde çalışmalar yaptığı bu söz konusu yeni özellik, şifrelerin maskelenmesi ile alakalı. İnternet kullanan herkesin bilmekte olduğu gibi şifreler pek çok zaman ‘*’ şeklindeki karakterin altına maskelenmiş olur ve bunları görüntüleyebilmek giriş sırasında hiç bir şekilde mümkün değildir. Fakat Instagram platformunun çalışmalarını devam ettirdiği söz konusu bu yeni özellik, şifre bölümünün yanına adeta bir göz biçiminde bir simge ilave ediyor ve kullanıcılar ise, söz konusu bu simgeye tıkladıklarında şifre kısmına girmiş oldukları karakterleri herhangi bir maskeleme bulunmadan görüntüleyebilecekler..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close