İnternet

Sayfaların sırları açığa çıktı

Sayfaların sırları açığa çıktı

 

Facebook platformu üstünden bir tane gönderi paylaşıldığında söz konusu bu gönderinin hızlı bir şekilde binlerce kişi tarafından görülebilmesine katkı sağlayan unsurun tam olarak ne olduğunu daha öncesinde hiç bir şekilde düşündünüz mü? Facebook üzerinde yer alan en büyük beş tane yayıncı arasında yer alan UNILAD ile birlikte LADbible, The Dodo, 9gag ve de VT’nin genel durumda yer alan stratejileri, Newship adına sahip olan bir analiz şirketi tarafından açık bir şekilde analiz edilmiş oldu ve pek çok insanın bu gönderileri niçin çok güzel bulduğu açık bir şekilde belirlendi

Bütün bu yayıncıların genel olarak mizahi bir yönü yer alan ve paylaşıma fazlasıyla açık içerikler üretmiş olduğu bilinmekte. Üst tarafta adı geçen yayıncılardan bir tanesi ise, her ay içinde ”Facebook platformu üstünde en fazla etkileşimi almayı başaran 20 tane sayfa” arasındaki yerini almayı başarıyor.

Newship isimli platform, bu 5 tane ismin 1 Ocak tarihiyle 13 Ağustos 2019 tarihi arasında yer alan etkileşimlerini analiz edip herhangi bir şekilde örüntünün bulunup bulunmadığını araştırdı. Bu söz konusu araştırmanın sonrasında ise mantık dışı olarak nitelendirebileceğimiz bir takım sonuçlar ortaya çıkmış oldu.

Söz konusu bu araştırma, LADbible ile birlikte UNILAD’in isimli sitenin almış olduğu etkileşimin, Facebook üzerinde almış olduğu etkileşimin nerdeyse yarısı kadar olduğunu çık bir şekilde ifade etti. Bu bahsi geçen oran, öteki isimlerle ilgili olarak daha da çok artmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close