Oyun

Satışları 10 milyon taneyi geçmiş bir durumda

Satışları 10 milyon taneyi geçmiş bir durumda

Sony Interactive Entertainment şirketinin başkan ile CEO’su görevinde bulunan Jim Ryan, bugün Tokyo içerisinde gerçekleştirilen Sony IR Day 2019 ismine sahip kurumsal strateji toplantısı esnasında, Nisan 2018 tarihinde PlayStation 4 konsoluyla alakalı çıkış yapmayı başaran God of War isimli oyunun 10 milyon taneden çok satmış olduğunu duyurdu.

Sony şirketi daha öncesinde ise, God of War isimli yapımın ilk üç günü içerisinde 3.1 milyon tane satmış olduğunu ve ilk ayı içerisinde 5 milyon tane satışa ulaşmış olduğunu resmen duyurmuştu. Bu ise oyunun Mayıs 2018 tarihinden bu zamana kadar 5 milyon tane satmış olduğu anlamına gelmekte.

PlayStation 4 adlı konsolun en iyi oyunlarından biri olarak öne çıkan God of War isimli yapım, milyonlarca sayıdaki oyuncu tarafından sevilip oynandı. Senelerin Kratos’a vermiş bulunduğu bu ağırlık, pek çok hayran tarafından hissedilmiş oldu ve fazlasıyla sevildi.

İlk aşamalar içerisinde oyuncuların tepkisiyle karşılaşmış olan yapım, gerek bir oynanma tarzı, gerek ise kamera açısıyla eleştirilerin hedefi haline gelmişti. Fakat gün gelerek çattığı zaman işler birazda olsa yön değiştirmiş oldu. Yeni gelmiş olan bu oyun fazasıyla oturaklı olmasının yanı sıra ilgi çekici bir durumdaydı. Tabii ki de söz konusu bu durum God of War isimli yapımı başarıya götürmüş olan ilk adımlar şeklinde karşımıza çıkmış oldu.

God of War isimli yapım, ilk ayı içerisinde 131 milyon dolar tutarında bir gelir elde edebilmeyi de başarmıştı. Satış açısından Sony şirketini memnun etmiş olan bu oyun, Uncharted 4 yapımı ile birlikte Witcher 3 isimli yapımı geçmeyi de başarmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close