Bilgisayar

Şarjları 9 saate kadar dayanabilecek

Şarjları 9 saate kadar dayanabilecek

Intel şirketi, ”Project Athena” dahilinde çalışmalarını devam ettirmekte.

Ocak ayı içerisinde Intel şirketinden yapılmış olan açıklamalara bakıldığında, dizüstü bilgisayar kullananların en büyük problemlerinin batarya zamanları olduğu ifade edilmişti. Düşünmüş olduğumuzda ise bu cümleleri haklı bulmamamız amacıyla hiç bir neden yok. Dizüstü bilgisayar kullananlardan bazıları aslında kendine göre çeşitli önlemler almaya çalışıyor olsa bile kullanıcılar açısından batarya ömrünün zaman içerisinde kısalmasını hiç bir şekilde önleyememekteyiz. Bu açıdan ise da kullanıcı şeklinde yapabilecek olduğumuz kısıtlı seçenekler yer almakta. Bazı durumlarda bilgisayarı çok yoracak ve bataryanın ömrünü direkt olarak etkileyebilecek işlemlerden kaçınmaktayız. Fakat bu şekilde olunca da isteklerimizi hiç bir şekilde karşılamamakta.

Intel şirketinin yapmış bulunduğu bu çalışmaların sonrasında daha başarılı bir durumda olması, dizüstü bilgisayar sektöründe çok büyük bir yenilik anlamına gelmekte. Yapılmış olan açıklamalar içerisinde yalnızca sistemleri batarya ömrü ile optimize etmeyerek, yeni bir takım güç bileşenlerinin de kullanılacak olduğu ifade edilmekte. Hatta Intel şirketinin Project Athena isimli fikrin lideri görevindeki Josh Newman, bu hususta kendisine o kadar çok güvenmekte ki; ”Bilgisayarınıza ait şarj aletini yanınıza almadan dışarıya çıkabilmeniz amacıyla çalışmaktayız, bu noktaya gelecek olduğumuza söz vermekteyiz.” ifadelerine yer veriyor.

Intel şirketinin çalışmaları ilk önce üst seviyede yer alan dizüstü bilgisayarları içeriyor olacak. 2020 senesi ve özellikle de 2021 senelerinde de yeni nesil dizüstü bilgisayar modelleri çok daha geniş bir kapsamda müşterilerle buluşmuş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close