Teknoloji

Sandisk şirketi 1 TB’lik bir hafıza kartı tanıttı

Sandisk şirketi 1 TB'lik bir hafıza kartı tanıttı

 

MicroSD kart üreticilerinden biri olan Sandisk, yüksek bir şekilde okuma ve de yazma hızları sunmakta olan yeni üyelerinden microSDXC kartını da ürünlerinin arasına ilave ediyor. Özellikle de okuma ile birlikte yazma hızlarından dolayı kullanıcıların dikkatlerini çekebilecek olduğu açıklanan bu yeni microSD kart ürünü, Sandisk Extreme PRO UHS-I şeklinde isimlendirilmiş bir durumda. Kartı kullanacak kullanıcılar için fazlasıyla çok artı getirisi olacağı açıklanan Sandisk Extreme PRO UHS-I adına sahip yeni microSD kart saniye içerisinde 170 megabytelik bir okuma hızı ile birlikte 90 megabytelik bir yazma hızlarındna dolayı kullanıcıların isteklerini çok daha fazla karşılayabilmiş olacak. Yüksek bir durumdaki okuma ve de yazma hızlarına sahip durumda bulunan bu yeni kartla beraber kullanıcılar, hem söz konusu uygulamaların telefonlarına yüklenmesi konusunda hız probleminin önüne geçilmesini sağlamış olacak hem ise 4K çözünürlüğe sahip durumdaki videoları çok daha basit bir biçimde kaydedip daha sonrasında ise çok daha rahat bir biçimde izleyebiliyor olacaklar.

1 TB kapasitesine sahip olan Sandisk Extreme PRO UHS-I adına sahip yeni MicroSD kart haricinde, bu söz konusu modelin 512 GB’lik boyuta sahip değişik bir modelinin daha yer alacağı ifade edilmekte. 512 GB’lik boyuta sahip olan model içerisinde kullanıcılara sunulacağı açıklanan okumayla beraber yazma hızlarının da, 1 TB’lik model içerisinde sunulmuş olan değerlerin aynısı olarak geleceği de belirtilmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close